Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacja o profilaktyce chorób zakaźnych

Od 2 listopada tego roku wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia.  Osobom przewlekle chorym, ze względu na niską odporność, zalecana jest dawka uzupełniająca, która może być podana już po 28 dniach od podania drugiej dawki szczepienia.  Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia pacjent.gov.pl/aktualnosc/trzecia-dawka-dla-wszystkich-doroslych.

Ponadto, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw grypie osób pełnoletnich w oparciu o dotychczasową organizację szczepień u osób uprawnionych. Nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę już od początku listopada. Szczegółowe informacje dotyczące szczepień na grypę zostały podane na stronie pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype.

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-11-25 11:57:45przez:
Opublikowano:2021-11-25 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie
Odwiedziny:441

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo