Baner Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki


MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

Moniuszko - biografia, muzyka, ciekawostki, utwory

Biuletyn Informacji Publicznej

Centrum Edukacji Artystycznej


Nasze Muzyczne Źródełko

Warszawa, 18 listopada 2020 roku


Informacja prasowa


NASZE MUZYCZNE ŹRÓDEŁKO - OSTATNIE DNI NA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU


Tylko do 22 listopada można przesłać zgłoszenie do konkursu „Nasze Muzyczne Źródełko” . Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom zachęcają do wzięcia udziału w konkursie dzieci od 3. do 15. roku życia, muzykujące rodziny oraz zespoły amatorskie. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


- Muzyka folkowa i ludowa to nasze muzyczne źródełko. Od najmłodszych lat poznajemy piękne ludowe piosenki, a konkurs jest okazją, by pokazać swoją pasję do muzyki, która przecież każdemu gra w sercu. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tym konkursie – mówi Daria Druzgała, pomysłodawczyni konkursu.


Utwory zgłoszone do konkursu (śpiewane, grane lub grane i śpiewane) ocenią: Daria Druzgała – dyrektorka Polskiego Radia Dzieciom, Piotr Kędziorek – redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej, Kaja Prusinowska – śpiewaczka i animatorka, Hania Prusinowska – młoda muzykantka oraz Hanna Szczęśniak – dziennikarka i producentka Radiowego Centrum Kultury Ludowej prowadząca audycję „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom.


Jaki utwór wybrać? - Mogą być znane utwory nie tylko ludowe, ale także folkowe. To mogą być własne interpretacje, albo nawet tworzone przez siebie, autorskie utwory jakoś nawiązujące tylko do muzyki ludowej. Najważniejsze, żeby to był ciekawy repertuar, czy z własnego regionu, w którym mieszkają dzieci, nasi słuchacze i ich rodziny, czy z jakiegoś regionu Polski, który jakoś szczególnie miło im się kojarzy – mówi Piotr Kędziorek. Na pewno wyobraźnia i wiedza naszym słuchaczom podpowie, co warto wysłać na nasz konkurs – dodaje szef Radiowego Centrum Kultury Ludowej.


Zainteresowani udziałem w konkursie zostaną zakwalifikowani według czterech kategorii: dzieci od 3 do 6 lat, dzieci od 7 do 10 lat, dzieci od 11 do 15 lat oraz rodzinna/zespołowa - przy czym liczba dzieci poniżej 15 lat w zespole musi być większa niż dorosłych.


Aby wziąć udział w konkursie, należy nagrać utwór, a następnie gotowy plik w wersji audio dołączyć do specjalnego formularza, który jest dostępny na stronie zrodelko.polskieradio.pl. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu. Lista finalistów ogłoszona zostanie 29 listopada w audycji „Źródełko” na antenie Polskiego Radia Dzieciom.


Od 1 do 13 grudnia słuchacze będą mogli głosować na utwory finalistów emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom poprzez wysłanie wiadomości (wpisując tytuł utworu i wykonawcę) na adres: zrodelko@polskieradio.pl Laureatów konkursu poznamy 20 grudnia.


19 listopada gościem w audycji „Muzyczne Podróże” (10.00-11.00) na antenie Polskiego Radia Dzieciom będzie Kaja Prusinowska.


Grafika tutaj


Filmiki do obejrzenia


Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu tutaj


Z pozdrowieniami


Justyna Szczurko


Główny Specjalista


justyna.szczurko@polskieradio.pl tel. kom. 508 011 335 ------------------------------------------------------------- Polskie Radio S.A. • Agencja Promocji al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa http://www.polskieradio.pl
Państwowa Szkoła Muzyczna