Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Plakat z podobizną Zygmunta Krasińskiego i informacjami organizacyjnymi wydarzenia

Muzeum w Opinogórze zaprasza na "Imieniny Zygmunta"

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze 2 maja zaprasza do Oranżerii na "Imieniny Zygmunta"– cykliczne wydarzenie, które corocznie uświetnia rozpoczęcie wiosenno-letniego opinogórskiego sezonu turystycznego. Wstęp wolny!

Właśnie 2 maja poeta Zygmunt Krasiński obchodził imieniny. Interesującą informację o tym, jak w tym dniu świętowano w gronie rodzinnym imieniny poety Zygmunta-ojca oraz Zygmunta-młodszego syna najdziemy w liście Elizy Krasińskiej z 30 kwietnia 1855 r., pisanym z Heidelbergu do Katarzyny Potockiej:

„Jutro są imieniny Zygmuntów. Imieniny małego  uczczę w starym zamku, gdzie pójdziemy na obiad; jest tam teraz pięknie, słowiki śpiewają, zieleń jest wspaniała, drzewa w kwiatach; co do Zygmunta pierwszego to uczczę go piękną mszą w jego intencji  – jemu potrzebna jest pomoc modlitwy”.

"Na imieninach” w muzeum będziemy w tym roku gościć wyjątkowe osoby:

  • o godz. 13.00 - Panią dr Teresę Kaczorowską, która zaprezentuje temat: „Maria Konopnicka, czarodziejka osobliwa i jej związki z ordynacją Krasińskich”, przygotowany w związku z przypadającą w tym roku w maju 180. rocznicą urodzin autorki „Roty”, która współpracowała z Adamem Krasińskim – III ordynatem opinogórskim,
  • o godz. 13.30 - Solistów i Zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Opinogórze Górnej, którzy wykonają sentymentalno-patriotyczny koncert „Majowe muzykowanie”. Usłyszymy więc, między innymi „Białe majowe bzy” w wykonaniu zespołu Melodia, „Uwierz Polsko” wykonany przez Młodzieżową grupę wokalną QUINTET oraz ,,Kwiaty we włosach” w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego KUCANKI.

Wydarzenie jest współorganizowane z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Opinogórze Górnej.

Wstęp wolny.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-04-28 10:44:58przez:
Opublikowano:0000-00-00 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie
Odwiedziny:776

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo